سفارش تبلیغ
صبا


 الا یا اهل العالم انا الامام قائم

 

آگاه باشید ای جهانیان

 

 که منم امام قائم

 

که منم شمشیر انتقام گیرنده

 

بیدار باشید ای اهل عالم که جد من،حسین را با لبان تشنه کشتند

 

بیدار باشید ای اهل عالم که جد من،حسین را عریان روی خاک کشیدند

 

خدایا ما منتظراین نواییم

 

کجاست منتقم خون شهدای کربلا

 

اللهم عجل لولیک الفرج


نوشته شده در دوشنبه 90/9/14 ساعت 12:15 عصر توسط: sheitoon | نظر | موضوع:


از امام صادق (ع) روایت شده است :هرکس چهل صبح دعای عهد را بخواند از یاوران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد خدا او را زنده نماید تا در خدمت آن حضرت باشد و به هر کلمه هزار حسنه به او کرامت فرماید و هزار گناه را از او محو می کن

ای خدای عزیز !ای زیبای عاشق زیبایی !ای دلربای زیبا آفرین و ای در یای بی منتهای بخشش.

 ای پروردگار بزرگ و پروردگار کرسی و پروردگار دریای جوشان هستی و فرستنده کتاب تورات و انجیل و زبور و قرآن 

 ای خدای فرشتگان مقرب و پیغمبران مرسل و ای عزیز شکست ناپذیر تو را سوگند می دهم به آبروی کریمت و به نور جمالت ای زنده و همیشه پاینده .

 سلام و صلوات من و پدر و مادرم و همه مومنین و مومنات از غرب تا شرق زمین از کوهها و دشتها و دریاها به اندازه وزن عرش خدا و شماره کلماتش به مولای ما امام مهدی (عج) که به امر تو قیام خواهد کرد برسان .خدایا من در این صبح و هر صبح زندگی ام با ولی تو حضرت مهدی (عج) پیمان می بندم پیمانی که هرگز نشکنم و بیعتی که تا زنده ام دست از آن بر نمی دارم . خدایا مرا از یاوران و پشتیبان های وی و کسانی که در رکابش شهید می شوند قرار بده با آنکه تنفس در جامعه مهدویت عالی و زندگی کردن در آن محیط بسی شیرین و سعادتمند است ولی شهادت در رکابش شیرین تر است.

 خداوندا اگر مرگ را که برای بندگانت یک امر حتمی قرار داده ای میان من و مولایم جدایی انداخت ، مرا از قبر بیرون بیاور در حالیکه کفنم را پوشیده و شمشیرم را از غلاف در آورده و نیزه ام را بدست گرفته باشم و در میان آنها که در شهر های حاضر می شوند یا آنان که کوچ می کنند تا آن حضرت را یاری کنند ،دعوت ایشان را اجابت کنم .

 پروردگارا ! چهره درخشان آن ماه تابان را به ما نشان بده و دیدگانمان را به جمالت نورانیش روشن بفرما .خداوندا به دل تاریک ما نگاه نکن دل ما اسیر اوست .بدون او زندگی برای ما امکان پذیر نیست ما او را با ذره .ذره سلول هایمان و از عمق جانمان می خولنیم مگر می شود بدون او زنده بود .

 خداوندا ! در نینوا حضرت زینب و فرزندان امام حسین (ع) او را فریاد می زنند .در کنار نهر علقمه دو دست بریده حضرت ابوالفضل (ع) او را می خواند در مدینه قربت غمگین فاطمه (س) او را می طلبد .استخوان های شکسته مبارزین فلسطینی او را فریاد می کشند .پیکر پاره پاره ی شهیدان او را زمزمه می کنند .چشمان منتظر فرزندان شهدا به امید او جای خالی پدر را تحمل می کنند .خورشید وجود آن عصاره خلقت بیش از همیشه خواستنی است . خدایا سرمه وصلش به چشم ما بکش .ای پناهگاه بی پناهان و ستمدیدگان بیا و به بیچارگی و درماندگی ما رحم کن بیا و قرآن را از غربت نجات بده و گردهای نشسته بر رخش را بزدای و آن کنج مساجد به متن زندگی ام بیاور و درد دل هایمان را با آن تسکین بخش و نابسامانی های را سامان ده و باطل را از میان بردار و حق را آشکار ساز و روح ما را با آن صفا ده و سنگینی غم و اندوه را که از غیبت به ما رسیده از دوش ما بردار و حضرت محمد (ص) و امتش را شاد کن .

 تو فریاد عطش همه اعصار و قرونی.

 خدایا تو خودت خوب می دانی در میان ما پیری بود که چنان از او می گفت که گویی ظهورش روشنتر از آفتاب و آمدنش نزدیکتر از فرداست و آرزویش این بود که پرچم انقلاب اسلامی را به دستان مبارک او بسپارد و پس از او در سایه ولایت یارش خامنه ای عزیز بیش از همیشه در انتظار اوییم .

 خدایا در فرجش تعجیل بفرما و آمدن آن حضرت را آسان فرما و راه آمدنش را هموار گردان و حکمتش را نافذ و کارش را روبراه کن و ظهورش را آسان گردان و او را هرچه زودتر به ما برسان.

 ای آقا ای مولای من ای صاحب ای صاحب الزمان به ظهورت شتاب کن ، شتاب کن، شتاب کن


نوشته شده در سه شنبه 90/9/1 ساعت 8:47 صبح توسط: sheitoon | نظر | موضوع: ترجمه و شرح دعای عهد


همه هست آرزویم که ببینم از تو رویی / چه زیان ترا که من هم برسم به آرزویی

به کسی جمال خود را ننموده ای وبینم / همه جا به هر زبانی بود از تو گفتگویی

همه خوشدل اینکه مطرب بزند به تار چنگی / من از آن خوشم که چنگی بزنم به تار مویی

چه شود که راه یابد سوی آب تشنه کامی / چه شود که کام جوید زلب تو کام جویی

شود اینکه از ترحم دمی ای سحاب رحمت / من خشک لب هم آخر زتو تر کنم گلویی

بشکست اگر دل من به فدای چشم مستت / سر خم می سلامت شکند اگر سبویی

همه موسم تفرج به چمن روند وصحرا / تو قدم به چشم من نه بنشین کنار جویی

السلام علیک یا حجت‌بن‌الحسن المهدی «عجل الله تعالی فرجه الشریف»


نوشته شده در دوشنبه 90/8/16 ساعت 11:3 عصر توسط: sheitoon | نظر | موضوع: همه هست آرزویم که ببینم از تو رویی


  1 - مفضل بن عمر می گوید: امام صادق (ع) فرمود: "بهترین سبب نزدیکی بندگان به خداوند و برترین چیزی که موجب خشنودی او از ایشان می شود این است که در ایام غیبت حجت خدا که مردم، مکان او را نمی دانند، معتقد باشند که حجت خدا بر حق است و روی زمین وجود دارد، در آن هنگام، هر صبح و شب منتظر فرج آن حضرت باشید ..."

2 – مفضل بن عمر می گوید: از امام صادق(ع) شنیدم که می فرمود: "کسی که در حال انتظار فرج صاحب الامر از دنیا برود، نه تنها مثل کسی است که همراه با امام قائم، در کنار او و در اردوگاهش است، بلکه همچون جنگاور مجاهدی است که در رکاب رسول ا...(ص) شمشیر می زند."

 3 – علی بن ابی حمزه از قول ابو بصیر نقل می کند: امام صادق(ع) فرمود: "...ای ابابصیر! خوشا به حال شیعیان امام قائم ما، که در ایام غیبت منتظر ظهور آن حضرت هستند و در دوران ظهور آن حضرت از او اطاعت می کنند، آنها همان اولیاء خدا هستند که ترس و اندوهی ندارند."

 4 – علی بن مهزیار: "به امام هادی(ع) نامه نوشتم و در مورد فرج از آن حضرت سوال کردم حضرت در پاسخ من مرقوم فرمود:"هرگاه صاحب شما از دید ستمگران پنهان شد، منتظر فرج باشید."

 5 – علاء بن سیابه می گوید: امام صادق(ع) فرمود: "هر که ا زشما در حال انتظار امر فرج از دنیا برود مثل کسی است که در خیمه و اردوگاه امام قائم (ع) جای و مقام دارد."

 6 – عبدالحمید واسطی می گوید: امام باقر(ع) فرمود: "هرکس از شما که بگوید: "اگر من قائم آل محمد(ص) را درک می کردم او را یاری می نمودم" مثل کسی است که در کنار او شمشیر میزند، بلکه بالاتر، مثل کسی است که همراه او شهید شده است."

 7 – مفضل بن عمر می گوید: درباره امام قائم(ع) و آن عده از دوستانمان که در انتضار آن حضرت که از دنیا رفته اند گفتگو می کردیم، امام صادق(ع) فرمود: وقتی قائم قیام کند در قبر مومن ندا داده می شود: "فلانی!صاحب تو ظهور کرده است اگر میخواهی به او ملحق شوی، ملحق شو و اگر میخواهی در ضیافت و بزرگداشت پروردگارت باقی بمانی، باقی بمان."

 8 – ابو بصیر می گوید: امام صادق(ع) روزی فرمود: "آیا بگویم که چه چیزی است که خداوند هیچ عملی را بدون آن قبول نمی کند؟" عرض کردم: آری بفرمایید"، فرمود: شهادت به یگانگی خدا." تا اینکه فرمود: "و نیز انتظار قائم ما"، سپس فرمود: "ما دولتی داریم که هر موقع خدا بخواهد آن را مستقر خواهد کرد" و سپس فرمود: "هرکس خشنود است به اینکه ا ز اصحاب قائم باشد، باید منتظر آن حضرت باشد و اهل پرهیز از محرمات الهی و عمل به بهترین اخلاق باشد، در آن صورت او منتظر خواهد بود، و اگر قبل از قیام قائم بمیرد مثل کسی که امام قائم را درک کرده پاداش خواهد دید ..."

 9 – امام رضا(ع) به نقل از پدران بزگوارش فرمود: رسول ا...(ص) فرمود: "بهترین اعمال امت من انتظار فرج از طرف خداوند عزوجل است."

 10- ابوبصیر می گوید: امام صادق(ع) فرمود: "فرج به هنگام ظهور هفتمین از ماست."/ ظاهرا منظور این است که امام صادق اولین آنها و حضرت حجت هفتمین آنها خواهد بود.

 11 – ابو بصیر می گوید: امام صادق(ع) فرمود: "برای خروج امام قائم چه عجله ای دارید؟ به خدا قسم، او جز لباس خشن نپوشیده و جز خوراک ناگوار میل نکند، او چیزی جز شمشیر نیست، و مرگ در سایه شمشیر گریبان مردم را می گیرد."

 12- عبدا... بن زراره می گوید: امام صادق(ع) فرمود: "شما باید تسلیم ما باشید و امور-مربوط به دین و حکومت-را از ما بگیرید و امرما و امر خودتان و فرج ما و فرج خودتان را انتظار بکشید..."

 و ...


نوشته شده در سه شنبه 90/8/10 ساعت 11:46 صبح توسط: sheitoon | نظر | موضوع: فضیلت انتظار فرج در دوران غیبت آن حضرت


بسم الله الرحمن الرحیم

1. منتظرین امام زمان (عج) چند گروه هستند :

الف- منتظرین گمراه : اینها کسانی هستند که نشسته‌اند و دست روی دست گذاشته‌اند تا حضرت تشریف بیاورند و کارها را اصلاح نمایند.

ب – منتظرین مخرّب : اینها کسانی هستند که هم گناه می‌کنند و هم دعوت به گناه می‌کنند به امید اینکه عالم از ظلم و جور اشباع شود تا حضرت ظهور کنند !


ج – منتظرین غافل : اینها کسانی هستند که برای ظهور حضرت دعا می‌کنند، ختم می‌گیرند ولی در بند اصلاح خود و زن و و بچه و خانواده نیستند.


د – منتظرین عاقل و عادل : اینها کسانی هستند که دائم به یاد خدا و در فکر اصلاح خود و خانواده و بندگان خدا هستند.


سه گروه اول وقتی امر ظهور واقع شود اگر خدا و امام زمان (عج) دستگیری نکنند جزء خوارج زمان خود می‌شوند، مگر دستة چهارم که دائم به فکر امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح خود، ‌خانواده و اجتماع هستند.

*شیخ علی اکبر تهرانی حفظه الله*


نوشته شده در دوشنبه 90/8/9 ساعت 8:46 عصر توسط: .*.هاتف.*. | نظر | موضوع:

<      1   2   3   4   5   >>   >

منوی اصلی

 RSS 
صفحه نخست
نرم افزار مهدوی شمیم انتظار
دوره آموزش مهدویت - نگین آفرینش
زندگی نامه حضرت
حکومت در زمان غیبت
مدعیان دروغین
غرب و مهدویت
پرسش و پاسخ
شهدا و امام زمان
وظایف منتظران
خانواده مهدوی
کودکان و امام زمان
مقالات
حرف دل
زائرین کوی محبت
کرامات حضرت
دیار یار
نگار خانه
همراه مهدوی
مهدی بلاگ

لحظات انتظار

امروز: دوشنبه 97 بهمن 1
مهدی یاور امروز: 15
مهدی یاور دیروز: 43
کل مهدی یاوران: 195727

لوگو و نویسندگان وبلاگ


 شمیم انتظار
مدیر وبلاگ : نشریه حضور (مختص امام عصر عج)[159]
نویسندگان وبلاگ :
.*.هاتف.*.
.*.هاتف.*. (@)[2]

ملوسک
ملوسک (@)[1]

sheitoon
sheitoon (@)[6]


ذکر تعجیـل فرج رمز نجات بـشر است مابر آنـیـم که ایـن ذکر جهانی بـشـود

مطالب خواندنی

» عوامل پیدایش مدعیان دروغین [23]
» ماه رمضان با امام زمان [26]
» شیوه های مدعیان دروغین مهدویت [107]
» وظیفه منتظران حضرت ولیعصر [127]
» مدعیان دروغین مهدویت [674]
» سری اول کتب مهدوی مخصوص موبایل [324]
» غیبت یا حضور؟ مسئله این است! [26]
» بررسی نقش آمریکا در عصر آخر الزمان [866]
» دوره آموزش مهدویت (نگین آفرینش) [212]
» سرود های زیبا پیرامون امام زمان مخصوص کودکان و نوجوانان [302]
» خاطره ای از سید آزادگان شهید ابوترابی [368]
» دولت پایدار حق فرا می رسد [26]
» نقاشی های مهدوی ویژه کودکان [119]
» تصاویر قدیمی مسجد جمکران [159]
» ویژگى‏هاى مسجد سهله [48]
[آرشیو(15)]

آخرین یادداشت ها

کمک به نیازمندان

persian gulf

لینک دوستان

پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
****شهرستان بجنورد****
هواداران بازی عصر پادشاهان ( Kings-Era.ir )
افســـــــــــونگــــر
حامیان ولایت
رقص خون
منادی معرفت
بوی سیب
بادصبا
دوستدار علمدار
نشریه حضور
علی اصغربامری
شبستان
برادران شهید هاشمی
عموهمت من
شهریار کوچه ها
محمد قدرتی
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
جیغ بنفش در ساعت 25
شاه تور
پلاک 40 ... سرداران بی پلاک
دانلود کتاب
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کنیز مادر
مهربانی
پرسپولیس
فرزند روح الله
تجربه های مربی کوچک
هیئت فاطمیون شهرضا
*فیض زندگی*
مقاله های تربیتی
ثانیه ها...
صداقت
زازران همراه اخر
فقط من برای تو
داود ملکزاده خاصلویی
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
**قافله نت**
قلب خـــــــــــــــــــــــــــاکی
جوک پیامک مناسبتی داستان های طنز پ نه پ های جدید
fazestan
شیلو عج الله
راه را با این (ستاره ها) می توان پیدا کرد
sindrela
شیدائی
خبرهای داغ داغ
پایگاه بسیج شهید کریم مینا سرشت
مسأله شرعی
قدیسان مرگ
سرباز ولایت
سربازی در مسیر . . .
جوک و خنده
مندیر
تَرَنّم عفاف
مقالات

یا ایا صالح المهدی